Ağrı Havadis

Başkan Sayan çocukların sesi oldu

AĞRI MERKEZE BAĞLI ÇOBANBEY KÖYÜNDE İNTERNET VE TELEFON ŞEBEKESİ OLMADIĞI İÇİN UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE DERSLERİNİ TAKİP EDEMEYEN ÖĞRENCİLER, DAĞ VE TEPELERE ÇIKIP AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİLER. VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESABINDAN ‘ACİL’ KODU İLE PAYLAŞAN BAŞKAN SAYAN, ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU İLE GSM OPERATÖRLERİNİ ETİKETLEDİ.

Başkan Sayan çocukların sesi oldu
201 views
05 Ekim 2020 - 22:10

Ağrı merkeze bağlı Çobanbey köyünde internet ve telefon şebekesi olmadığı için uzaktan eğitim sürecinde derslerini takip edemeyen öğrenciler, dağ ve tepelere çıkıp Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istediler. Videoyu sosyal medya hesabından ’Acil’ kodu ile paylaşan Başkan Sayan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile GSM operatörlerini etiketledi.

Çocuklar tarafından çekilen videoda, “Çobanbey köyünün çocuklarıyız. Köyümüzde şebeke olmadığı için derslerimizi takip edemiyoruz ve derslerimizi takip etmek için köyden ayrılıp, yüksek alanlara çıkıyoruz. Bizde diğer öğrenci arkadaşlarımız gibi onlarla aynı şartlarda eğitim görmek istiyoruz ve bunun için de bir an önce köye şebeke gelmesini diliyoruz” ifadeleri kullanıldı. Videonun sonunda ise ’Biz okumak istiyoruz’ diyen öğrenciler yetkililerden destek istediler. Çekilen video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ağrı Belediye Başkanı Sayan’dan yardım isteyen öğrencilerin çağrısı Savcı Sayan tarafından karşılık buldu. Videoyu sosyal medya hesabından ’Acil’ kodu ile paylaşan Başkan Sayan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile GSM operatörlerini etiketledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.