Ağrı Havadis

Kırmızı kategoride olan Ağrı’da mobil aşı stantları ilgi görüyor

KIRMIZI KATEGORİDE OLAN AĞRI’DA MOBİL AŞI STANDLARI İLGİ GÖRÜYOR

Kırmızı kategoride olan Ağrı’da mobil aşı stantları ilgi görüyor
239 views
23 Haziran 2021 - 13:40

Renk haritasına göre kırmızı kategoride olan Ağrı’da İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından mobil aşı standı kuruldu.

Korona vakalarında 100 sınırını aşması nedeniyle renk haritasına göre kırmızı kategoride yer alan Ağrı’da birçok noktada mobil aşı stantları kuruldu. Tam hız devam edem aşılama sürecinde vatandaşlar sistem üzerinden kontrolleri yapıldıktan sonra 1 ve 2. doz aşıları yapılmak üzere stantlara gelirken, randevusuz aşı stantları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

“Ne kadar zor olduğunu bir ben bilirim, bir Allah bilir”

İkinci doz aşısını yaptırmak üzere mobil aşı standına gelen Ahmet Tanışır, “Herkes aşı olsa çok iyi olur. Ben memnunum aşıdan. Çok önemli, çünkü ben koronaya yakalandım. 14 gün karantinada kaldım. Ne kadar zor olduğunu bir ben bilirim, bir Allah bilir” dedi.

Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Adnan Ataş, mobil aşı uygulama noktaları sayesinde aşılamada artış olduğunu ve buna bağlı olarak vakalarda düşüş yaşanmasını öngördüklerini söyleyerek, “Stantlarda dördüncü günümüzde bütün vatandaşlarımızı hızlı bir şekilde aşı olmaya davet ediyoruz. Bu çadırla birlikte aşılamamız yüksek bir orana ulaştı. Vakaların artışını bu şekilde önlemeyi düşünüyoruz. Çadırlarımızda günlük ortalama 200 aşı yapıyoruz. Bunun daha fazlasını yapabiliriz. Gelenlerin aşılarını bekletmeden yapıyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.