Ağrı Havadis

Havaların soğumasıyla kömürcülerde mesai başladı

KÖMÜR ALMAK İÇİN KÖMÜRCÜYE GELEN VATANDAŞLARDAN GÖKHAN ALPTEKİN, “GEÇEN SENE KÖMÜRÜN TONUNU BİN 600 LİRADAN ALMIŞTIK BU SENE EN UCUZU 2 BİN 950 LİRA. BU DURUM İNSANLARI BİR BAKIMA DOĞALGAZLI EVLERE GEÇMEYE ZORLUYOR. DAİRE BAŞINA BURALARDA GENELDE 2-2 BUÇUK TON KÖMÜR DÜŞER. BİZ DE 2 TON KÖMÜR ALACAĞIZ BURADA. YAKLAŞIK 6 BİN LİRA PARA ÖDEYECEĞİZ” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

Havaların soğumasıyla kömürcülerde mesai başladı
186 views
30 Eylül 2021 - 21:00

Ağrı’da havaların soğumasıyla birlikte kömürcülerin mesaisi başladı.

Ağrı’da, sonbahar aylarının kendini iyice hissettirmesiyle beraber, her yıl olduğu gibi bu yıl da kışlık yakacak ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşlar kömürcülerin yolunu tuttu. Kömürcü Şerafettin Teski, fiyatların yeniden artabileceğini bu nedenle vatandaşların bir an önce kömür ihtiyaçlarını gidermesi noktasında çağrıda bulundu.

Kömür almak için kömürcüye gelen vatandaşlardan Gökhan Alptekin, “Geçen sene kömürün tonunu bin 600 liradan almıştık bu sene en ucuzu 2 bin 950 lira. Bu durum insanları bir bakıma doğalgazlı evlere geçmeye zorluyor. Daire başına buralarda genelde 2-2 buçuk ton kömür düşer. Biz de 2 ton kömür alacağız burada. Yaklaşık 6 bin lira para ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kömürcü Şerafettin Teski, vatandaşların bekletmeden kömür ihtiyaçlarını karşılaması çağrısında bulunarak, “Bu sene kömür fiyatları biraz yükseldi. Geçen sene bu zamanlar biz sezona bin 300 liradan başladık. Fiyatlar daha da yükselebilir. Ben 20 senedir bu işi yapıyorum. 3-4 ton kömür alanlara taksit yapıyorduk ama bu sene taksit yapamıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kömürün kilosu ise vatandaşa 2 lira 60 kuruştan satılıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.