Ağrı Havadis

Dağcı Göktürk Şahin’in Ağrı Dağı’na zorlu tırmanışı

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU’NDAN LİSANSLI DAĞCI OLAN GÖKTÜRK ŞAHİN, YILLARDIR TIRMANIŞA KAPALI OLAN VE BU SENE RESMİ KIŞ TIRMANIŞLARINA AÇILAN 5137 METRE RAKIMIYLA TÜRKİYE’NİN ÇATISI OLAN AĞRI DAĞI’NA KIŞ ŞARTLARINDA SOLO BİR TIRMANIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Dağcı Göktürk Şahin’in Ağrı Dağı’na zorlu tırmanışı
153 views
18 Mart 2021 - 9:20

Türkiye Dağcılık Federasyonu’ndan Lisanslı Dağcı olan Göktürk Şahin, yıllardır tırmanışa kapalı olan ve bu sene resmi kış tırmanışlarına açılan 5137 metre rakımıyla Türkiye’nin çatısı olan Ağrı Dağı’na kış şartlarında solo bir tırmanış gerçekleştirdi.

Doğa Aktiviteleri Grubu Spor Kulübü Derneği’ne kayıtlı Lisanslı Dağcı Göktürk Şahin, Türkiye’nin birçok dağında solo (yalnız başına) ve grup halinde tırmanışlar gerçekleştirdi. Lisanslı dağcı ve matematik öğretmenliği yapan Göktürk Şahin’in son rotası ise 5137 metre rakımlı Ağrı Dağı oldu.

“Kış tırmanışı 8 gün sürdü”

Türkiye’nin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı’na tırmanış yapan Göktürk Şahin, o anlarını kayda aldı. Şahin, Ağrı Dağı kış tırmanışını solo gerçekleştirmek üzere birinci gün Çevirme köyüne araçla ulaştı. 8 günlük bir serüven yaşayan Şahin, batak karda yürüyerek 3000 metre rakıma ulaştı. Şahin, tırmanışın 7’nci gününde zirve denemesi yaptıktan sonra ertesi gün dönüş yoluna geçip, aracına ulaştı.

Dağcı Göktürk Şahin’in zorlu kış tırmanışı ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.