Ağrı Havadis

AİÇÜ’de Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Mock-up simülasyon sınıfı açıldı

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ (AİÇÜ) SİVİL HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA, ÖĞRENCİLERİN KABİN HİZMETLERİNİ UYGULAMALI BİR ŞEKİLDE ÖĞRENMESİNE İMKÂN SAĞLAYACAK OLAN 54 KOLTUK KAPASİTELİ MOCK-UP SİMÜLASYON SINIFI AÇILDI.

AİÇÜ’de Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Mock-up simülasyon sınıfı açıldı
218 views
07 Ağustos 2020 - 15:40

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu’nda, öğrencilerin kabin hizmetlerini uygulamalı bir şekilde öğrenmesine imkân sağlayacak olan 54 koltuk kapasiteli Mock-up Simülasyon Sınıfı açıldı.

Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu’nun açıldığı günden itibaren yüzde 100 dolulukla eğitim-öğretime devam ettiğini belirten AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, havacılık sektörüne alanında uzman eleman yetiştirme hedefleyen Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programlarında bazı derslerin bundan sonra Mock-up Simülasyon Sınıfında yürütüleceğini belirtti.

Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Mock-up Simülasyon Sınıfında uçuş emniyeti, Normal ve Acil Durum Emniyet kuralları ile ilgili senaryoların, ikram ve sunum teknikleri ile müşteri ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik eğitimlerin uygulamalı olarak gerçekleştirileceğini ifade etti. Prof. Dr. Karabulut, uygulamalı mesleki eğitim girişimlerine yaptıkları katkıdan dolayı Onur Air ve ATS Team Havacılığa teşekkür ettiğini söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.