Ağrı Havadis

Ağrı’da “Telafide Ben de Varım” programı ile öğrenciler yaz dönemini dolu dolu geçiriyor

AĞRI’DA ÖĞRENCİLERİN FİZİKSEL, SOSYAL-DUYGUSAL VE AKADEMİK GELİŞİMLERİNİ BİLİMSEL, SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF EĞİTİM FAALİYETLERİ İLE DESTEKLEMEK AMACIYLA BAŞLATILAN “TELAFİDE BEN DE VARIM” PROGRAMI KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE ÖĞRENCİLER YAZ DÖNEMİNİ DOLU DOLU GEÇİRİYOR.

Ağrı’da “Telafide Ben de Varım” programı ile öğrenciler yaz dönemini dolu dolu geçiriyor
166 views
29 Temmuz 2021 - 17:30

Ağrı’da öğrencilerin fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla başlatılan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamında düzenlenen etkinliklerde öğrenciler yaz dönemini dolu dolu geçiriyor.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde “Telafide Ben de Varım” programı kapsamında, il genelindeki okullarda öğrenciler çeşitli bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetlerinden yararlanmaya devam ediyor. Doğa gezisinden zeka oyunlarına, afet eğitiminden bireysel sporlara, bilim şenliklerinden kamplara, robotik kodlamadan halk oyunları eğitimine, görsel sanatlardan enstrüman eğitimlerine kadar binlerce etkinliğin öğrencilerle buluştuğu programda, öğrenciler yaz döneminin keyfini çıkarıyor. Her fırsatta öğrencilerle bir araya gelerek onların etkinliklerine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, öğrencilerle yakından ilgilenerek faaliyet ve etkinliklerde yer alıyor. Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin,” Telafide Ben de Varım Programı ile eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik programlar ile desteklemek amaçlanmaktadır. Bu program kapsamında öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırmak, yeteneklerini sergilemesine imkân vermek, özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek; evrensel, milli, manevi ve kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve bu değerlerin yeni nesillere aktarımını sağlamak, öğrencilerde gönüllülük bilincini özendirmek, doğa ve çevre bilinci ve benzer konularda farkındalık oluşturmak amacıyla fiziksel, sosyal duygusal ve akademik gelişim alanlarında okullarımızda eğitim faaliyetleri yapılmaktadır. İlimiz genelinde okullarımızda ‘Telafide Ben de Varım’ programı kapsamında açtığımız etkinliklerde yaptığım ziyaretlerde, öğretmen ve öğrencilerimizin bu faaliyetleri büyük bir istek ve özveri ile yaptıklarını gözlemledim. İlimiz genelinde öğrencilerimize yönelik başlattığımız faaliyet ve etkinliklerimiz devam edecektir”dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.