Ağrı Havadis

Ağrı’da öğrencilere yönelik “Siberay” eğitimi düzenlendi

AĞRI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE ORTAOKUL İLE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ “SİBERAY” EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

Ağrı’da öğrencilere yönelik “Siberay” eğitimi düzenlendi
199 views
22 Haziran 2021 - 16:10

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde ortaokul ile lise öğrencilerine yönelik çevrimiçi “Siberay” eğitimi düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen çevrimiçi “Siberay” eğitimine MEBBİS yöneticisi Şevket Kotan, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve öğrenciler katıldı. Polis ekiplerince, il genelindeki ortaokul düzeyindeki öğrencilere “internette kişisel güvenlik ve bilinçli internet kullanımı, sosyal medya kullanımı ve dikkat edilmesi gereken hususlar, teknoloji bağımlılığı ve mücadele yöntemleri” ile lise düzeyindeki öğrencilere “teknoloji bağımlılığı, siber suç ve siber zorbalık, siber güvenlik” konularında eğitim verildi. Eğitimin son bölümü soru cevap şeklinde gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, il genelindeki ortaokul ile lise öğrencilerine yönelik çevrimiçi “Siberay” eğitiminden dolayı başta İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, polis ekipleri ve MEBBİS yöneticisi Şevket Kotan’a teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.