Ağrı Havadis

Ağrı’da Kur’an kurslarında eğitim öğretim dönemi tamamlandı

AĞRI’DA KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ TAMAMLANDI

Ağrı’da Kur’an kurslarında eğitim öğretim dönemi tamamlandı
153 views
15 Haziran 2021 - 13:57

Ağrı İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim öğretim dönemi tamamlandı.

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, eğitim öğretim döneminin tamamlanması dolayısıyla bir araya geldiği 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerine teşekkür belgesi, madalya ve çeşitli hediyeler takdim etti. Pandemi tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim metoduyla sürdürülen 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarında eğitim öğretim yılının tamamlanması vesilesiyle minik öğrencilerle buluşan İl Müftüsü Topçu, öğrencilerle sohbet ederek çeşitli ikramlarda bulundu.

Küçük yaşta alınan eğitimin önemine vurgu yapan Müftü Topçu, “Dinimizin önem ve öncelik verdiği çocuk eğitimi, sağlıklı bir neslin yetişmesi için en temel yoldur. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu vizyonla çocuk eğitimi için birçok farklı alanda çalışmalar yürütmektedir. Özellikle 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımızla evlatlarımız Kur’an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere seviyelerine uygun değerler eğitimi alarak temelden donanımlı şekilde yetişmektedirler. Yine Başkanlığımızın toplumun her kesimine yönelik ayrı ayrı hazırladığı birçok yayını gibi 4-6 yaş grubu çocuklarımıza armağan niteliğinde hazırlanan ‘Cim’ dergisi de bulunmaktadır. Bu gibi yayınlarımız renkli ve öğretici içerikleriyle öğrenmeyi eğlenceli hale getirerek yavrularımızın manevi değerlerle büyümesine büyük katkı sunmaktadır. Bizlere tertemiz şekilde emanet edilen yavrularımızın bilinç dünyalarını koruyarak, maneviyatı sağlam nesiller yetiştirmeye gayret etmeliyiz.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.