Ağrı Havadis

Ağrı’da İsrail saldırılarına tepki

AĞRI’DA İSRAİL’İN FİLİSTİN’E BASKISINA TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Ağrı’da İsrail saldırılarına tepki
192 views
20 Mayıs 2021 - 2:40

Ağrı’da toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, Mescid-i Aksa’da Filistinlere saldırılarını sürdüren İsrail’i protesto etti.

Ağrı Kudüs Platformuna üye STK’lar, siyasi parti teşkilatları ve yüzlerce vatandaş, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek için Meydan Camisi önünde bir araya geldi. Kudüs Platformu adına basın açıklamasını okuyan Turgut Özmüş, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi ve tüm insanlığın ortak değeri olduğunu söyleyerek, “1917 yılından beri aşama aşama Filistin topraklarını işgal eden İsrail, buradaki işgali planlı bir şekilde sürdürdüğü gibi her fırsatta Filistinli kardeşlerimize ve kutsalımız Mescid-i Aksa’ya saldırmaktadır. İsrail’in insanlığın ortak değerlerine, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Bugün bunu sağlamak tüm insanlık için bir görevdir. Ülkeler bu konudaki tavrını net olarak ortaya koymalı, toplumlar ise geniş insanlık ailesi adına konuşmalıdır. Bir asırdır devam eden bu işgale eğer bugün dur denilmezse yarın çok geç olacaktır.

Türkiye olarak, Kudüs’te yaşananlara karşı sesimizi yükselterek ülkemizin dört bir yanında tepkimizi ortaya koymalıyız. Devletimiz de orada uluslararası askeri güç bulundurmak dahil her türlü seçeneği düşünmelidir. Artık sözlü kınama dönemi bitmiştir, yaşananlar karşısında somut önlemler hayata geçirilmelidir.” İfadelerine yer verdi.

Açıklamanın ardından Meydan Camisi önünden yürüyüşe başlayan topluluk, sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi’ne kadar yürüdü.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.