Ağrı Havadis

Ağrı İl Özel İdaresi çiftçiye sıvat desteğinde bulundu

AĞRI İL ÖZEL İDARESİ ÇİFTÇİYE SIVAT DESTEĞİNDE BULUNDU

Ağrı İl Özel İdaresi çiftçiye sıvat desteğinde bulundu
126 views
12 Temmuz 2021 - 16:30

Kırsal bölgeleri kalkındırma projeleriyle Ağrı’da hayvancılık potansiyelini artırma çalışmalarını farklı projelerle sürdüren Ağrı İl Özel İdaresi, çiftçiye sıvat desteğinde bulundu.

Dağıtılan sıvatlar sayesinde hayvanlar su ihtiyaçlarını karşılamak için meralarda yol yürüyerek enerji kaybetmeyecek. Projeyle beraber hayvanlarda gelişim kaybı önlenerek, yüksek miktarda et ve süt kazanımı sağlanacak. Dağıtılan sıvatların en büyük faydalarından bir tanesi de hayvanlara sağlayacağı temiz su olacak.

Meralarda otlatılan hayvanların içme suyu ihtiyacının karşılanması beslenme zincirinin önemli bir yönünü oluşturduğunu söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, “Hayvanın yiyeceği ot kadar su da çok önemli bir ihtiyaç. Sıvatları bu ihtiyaçlar doğrultusunda çiftçimize ulaştırıyoruz. Ekiplerimiz hangi köyümüzde ihtiyaç varsa bunun tespitini yaptıktan sonra sıvatlarımızı dağıtıyoruz. Bunu devamı da gelecek inşallah” dedi

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.